Левски удари ЦСКА с 3:1 във финал №1 и е на победа от титлата (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на Левски победиха ЦСКА-Демакс с 3:1 (24:26, 25:12, 25:20, 25:22) в първата финална среща в държавното първенство, която се игра пред около 400 зрители в столичната зала "Христо Ботев".
Сините с шеста поредна победа срещу ЦСКА-Демакс
Така възпитаничките на Радослав Бакърджиев поведоха във финалната серия с 1-0 победи и се нуждаят от още 1 успех за да спечелят титлата.
Финал №2 ще се играе в неделя от 17,0 часа отново в зала "Христо Ботев". Играе се до 2 победи от 3 мача.
Двубоят започна повече от страхотно за волейболистките на Левски. Петя Баракова затрудни сериозно посрещането на ЦСКА с началния си удар и "сините" поведоха с 5:0 в началото на първия гейм. Юлия Иванова взе прекъсване за шампионките от последните 4 години, но и това не спря устрема на волейболистките на Левски, които поведоха с 13:8. Състезателките на ЦСКА обаче компенсираха пропуските си в посрещане със силна игра в нападение и изравняването дойде при 20:20. След това двата отбора започнаха надлъгване. Левски стигна до геймбол при 24:22, но ЦСКА изравни при 24:24 и стигна до успеха с 26:24.

Вторият гейм започна по абсолютно същия начин както и първия. На сервис застана Петя Баракова, която отново затрудни посрещането на ЦСКА и "сините дръпнаха с 4:0. Този път обаче и прекъсването на Юлия Иванова не помогна и "терора" на Баракова продължи за ЦСКА и Левски се оттегли с преднина от 8:0 при първата техническа пауза. Разликата нарасна до 9:0. Червените все пак успяха по някакъв начин да прекъснат сервиса на Петя Баракова, но Левски задържа аванса си от 8 точки и при втората техническа пауза - 16:8. И точно когато изглеждаше, че ЦСКА се връща в гейма, на сервис отново застана Петя Баракова, която изстреля поредните си неразгадаеми за посрещането на "червените" начални удари. Левски спечели втората част с категоричното 25:12 и изравни резултата в мача.
В третата част по-концентрирано започнаха момичетата ЦСКА, като няколко силни атаки на Гергана Димитрова доведоха до преднина от 8:4 при първото техническо прекъсване. "Сините" не се предадоха, израниха и на свой ред поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Левски стигна до успех с 25:20 и поведе в резултата с 2:1 гейма.
"Сините" имаха преднина от няколко точки и в почти целия 4-ти гейм. ЦСКА успя да намали разликата само на 1 точка при 20:21. Левски бързо стигна до мачбол при 24:20. Момичетата на Юлия Иванова спасиха първите два, но после капитулираха и Левски спечели 4-ата част с 25:22 и мача с 3:1 гейма.