Божинов и Генков се отпушиха - Левски трепери, но все пак спря серията от загуби (видео+галерия)

Отборът на Левски прекъсна рекордната си негативна серия от четири поредни загуби в “А” група, след като победи много трудно Локомотив (Пловдив) с 2:1 в срещата от 36-ия кръг на стадион “Георги Аспарухов”.

Попаденията за “сините” реализираха Цветан Генков и Валери Божинов, които пък прекъснаха головата си суша, съответно в 11-ата и 13-ата минута след асистенции на Владимир Гаджев. Първият се разписа след шестмесечна суша, докато втория бе точен за първи път от над един месец.

Голмайстор номер едно на първенството Мартин Камбуров пък оформи крайния резултат в 60-ата минута, а осем минути преди края пропусна да донесе точката на гостите с глава.

Пред много малко публика Левски започна в схема 4-4-2 и четирима юноши - Мики Орачев, Радослав Цонев, Стивън Петков и Владислав Мисяк.

Още в 4-ата минута "сините" можеха да поведат в резултата, след като Цветан Генков проби отляво и сервира топката на Валери Божинов на границата на малкото наказателно поле, но таранът не успя да преодолее Кирил Акалски и би в него. Спас Делев пък пропусна сам срещу Горан Блажевич, който парира неговия удар в 9-ата минута.
Отлично извеждащо подаване на Гаджев в 11-ата минута изведе Генков сам срещу Акалски и нападателя откри със своя пети гол този сезон.

Днес Генков бе сменил своя номер 9, който явно не му носеше късмет и започна да играе с № 8 и веднага прекъсна серията си от 31 октомври 2013 година без попадение.
Само 120 секунди след това Гаджев асистира на Божинов, който удвои с втория си гол в "А" група и първи на "Герена" за първенство. Интересното е, че и двата са във вратата на "смърфовете".
В 30-ата минута Божинов отново пропусна след добра игра на Генков, който се пребори със защитата на "бяло-черните". Тижани Белаид пък можеше да намали след грешка на Станислав Ангелов, но стреля покрай вратата в 32-ата минута.
Невероятен пропуск на Божинов в 38-ата минута, който с глава от три метра стреля в аут на празна врата вместо да направи резултата класически. Пламен Крумов центрира отдясно, Петков и Акалски се разминаха и Божинов направи по-трудното.
На почивката Елин Топузаков пусна Павел Чмовш и Борислав Цонев на мястото на Дъстли Мюлдер и Владислав Мисяк. Дебютантът
Айкут Янъков
пък влезе на мястото на Жосеф Мендес.
Именно Боби Цонев бе близо до трети гол, но стреля в аут, а Блажевич трябваше два пъти да се намесва в следващите минути.
В 58-ата минута Божинов изведе майсторски Генков очи в очи с Акалски. Таранът технично преодоля вратаря и на празна врата загуби равновесие и вместо да направи 3:0 топката излезе в аут. Божинов приветства публиката да го аплодира, но при следващата атака Камбуров надбяга централните защитници и Блажевич и вкара своя 20-и гол този сезон в "А" група.
Хърватският вратар трябваше да се намесва секунди след това след силен изстрел на Делев.
Топузаков пусна Орлин Старокин на мястото на Божинов, който напусна под аплодисментите на публиката, а Топчо получи освирквания за това свое решение. Самият играч също не бе доволен, че напуска, тъй като играеше най-добрия си мач за "сините". Резервата Цонев първо сам срещу Акалски, а после и с глава изпусна да вкара трети гол.
Атаките на Локомотив започнаха да стават все по-опасни. Първо Белаид, а след това и Камбуров с глава в 83-ата минута направиха сериозни пропуски, пращайки топката встрани от вратата.
В даденото продължение Старокин сам срещу Акалски стреля лошо и пропусна да се разпише, въпреки това "сините" победиха за трети пореден път "смърфовете" през този сезон и прекъснаха серията си от четири загуби.
Левски остана на пето място с 56 точки на седем от четвъртия Ботев (Пловдив), "смърфовете" пък със своите 49 точки остана на последното седмо място в първата седмица.
"Сините" почиват този уикенд, докато играчите на Александър Станков приемат Черно море.