Насионал Асунсион изхвърли Велес Сарсфийлд от "Копа Либертадорес"

Аржентинският шампион Велес Сарсфийлд отпадна изненадващо на осминафиналите в турнира за копа "Либертадорес". Възпитаниците на Хосе Флорес стигнаха само до 2:2 на стадион "Хосе Амалфитани" срещу Насионал Асунсион (Парагвай) и след поражението с 0:1 в първата среща напуснаха най-престижната южноамериканска клубна надпревара.

Двубоят беше изключително напрегнат, а домакините завършиха с 9 души на терена. Велес, носител на трофея през 1994 година, натисна съпeрника си от първата минута, но вратарят на гостите Игнасио Дон направи серия от впечатляващи спасявания. Четвърт час преди края Хорхе Корея все пак откри резултата за Велес след асистенция на Фабиан Куберо от дясно. Четири минути по-късно обаче Насионал изравни от дузпа чрез Силвио Торалес, а за бурното оспорване на съдийското решение за отсъждането на наказателния удар Лукас Ромеро от домакините получи втори жълт и червен картон. Въпреки че остана с човек по-малко, Велес продължи да доминира и пет минути преди края отново поведе с второ попадение на Корея. В 87-ата минута обаче Ектор Кантерос също получи втори жълт и червен картон, а аржентинците трябваше да доиграят срещата с двама души по-малко. Велес се нуждаеше от трети гол, за да продължи напред, като в добавеното време и вратарят Себастиан Соса играеше в половината на съперника. В 94-ата минута обаче при контраатака Маркос Риверос изведе в чиста позиция Дерлис Оруе, той напредна и вкара в опразнената врата за крайното 2:2. Уругвайският Дефенсор Спортинг преодоля дефицит от 0:2 от първия мач срещу Дъ Стронгест и в реванша на собствен терен елиминира боливийския си противник след изпълнение на дузпи с 4:2. Домакините заличиха пасива си с два бързи гола в средата на втората част. Гиоргиан Де Араскаета се възползва от извеждащо подаване на Николас Оливера и откри резултата след час игра. Пет минути по-късно резервата Оливера направи 2:0 с удар от дистанция. При наказателните удари Ернесто Кристалдо и Маркос Барера пропуснаха при първите две изпълнения за гостите, а Оливера се превърна в герой, като реализира последната пета дузпа.