Филаделфия изравни серията срещу Ню Йорк Рейнджърс на 3:3 победи

Филаделфия надделя над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 5:2 и изравни резултата на 3:3 победи в серията от първия кръг от плейофите в НХЛ. Така победителят от двойката, който ще играе срещу Питсбърг в полуфиналите на Изток, ще бъде определен утре в решаващ седми мач в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.

Уейн Симъндс реализира хеттрик за успеха, вратарят Стийв Мейсън се отличи с 34 спасявания. Клод Жиру завърши с гол и две асистенции, а Ерик Густафсон също се разписа за домакините. Филаделфия до голяма степен реши срещата с четири безответни гола след втората част. Карл Хагелин и Матс Дзукарело вкараха за Ню Йорк в последните 6:34 минути на мача.

Филаделфия елиминира Рейнджърс с 4:3 на полуфиналите през 1974 година, а след това спечели първата си купа "Стенли" след успех на финала на Бостън.