Плейофът остана последен шанс за Хамбургер ШФ (видео)

Изпадналият в дълбока криза Хамбургер ШФ загуби поредния си мач в Бундеслигата и почти сигурно изпусна шанса да се спаси без бараж. Този път тимът на Мирко Сломка преклони глава при гостуването си на Аугсбург - 1:3. Така се запази статуквото на дъното - "шпортферайн" е 16-и с 27 точки, пред намиращите се под чертата Нюрнберг (26 т.) и Айнтрахт (Брауншвайг) (25 т.). Последните два ще изпаднат, а 16-ият ще играе плейоф срещу третия във Втора Бундеслига. Хамбургер ШФ има теоретични шансове да застигне само Щутгарт, но разликата е 5 точки два кръга преди края.

Днес бившият европейски шампион беше разбит още през първото полувреме. Халил Алтънтоп заби два идентични гола в 6-ата и 32-ата минути, а Андре Хаан направи 3:0 в 42-ата минута след слаба намеса на вратаря Рене Адлер. Секунди преди почивката Хайко Вестерман върна едното попадение, но това беше всичко.

През второто полувреме Хамбургер не съумя да стори нищо срещу баварците, които пък вече са на 3 точки от седмото място, което дава право на участие в Лига Европа. На тази позиция обаче е Борусия (Мьонхенгладбах), който тази вечер гостува на Шалке 04 в последния мач от кръга.

На "Червените шорти" им остават двубои срещу Байерн (Мюнхен) и борещия се за място в евротурнирите Майнц 05. Нюрнберг има да играе срещу Хановер 96 и Шалке 04, а последните два съперника на Брауншвайг са Аугсбург и Хофенхайм