Лиерс с впечатляващ обрат, Хазуров не игра

Отборът на Лиерс постигна втора победа в плейофна група "А" от белгийското първенство. Без българския нападател Костадин Хазуров домакините обърнаха тима на Беверен от 0:2 до 4:2 и вече са на трето място в класирането с 6 точки.

Рено Емонд даде солиден аванс на Беверен с два гола до 6-ата минута, но до почивката Мбайе Диане върна едно попадение, а в началото на втората част Бас Сибум от гостите беше изгонен. Нови два гола на Диане и точен изстрел на Уамберто сложиха край на интригата в последните 10 минути.

В другия мач от група "А" Остенде и Гент направиха 1:1. Лидер в класирането е Остенде с 11 точки, пред Гент - 7, Лиерс - 6 и Беверен - 4.