Изпадна един от шампионите на Испания

Отборът на Бетис официално и на теория се сбогува с мястото си в Примера дивисион. Това стана след днешната победа на Хетафе с 1:0 над Малага в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Така тимът от "Бенито Вийямарин" вече е на недостижимите 13 точки от спасителния бряг при оставащите на Баломпие четири срещи. Севилският клуб е един от деветте шампиона в историята на професионалния испански футбол. "Вердибланкос" се разделят с елита след само три последователни сезона в елита. Иначе днес на "Колисеум Алфонсо Перес" Адриан Колунга отбеляза в седмата минута. Кастилският тим игра 40 минути с човек по-малко, но удържа успеха.

В седмата минута Марика намери прекрасно Колунга и испанският нападател реализира, като за гола вина има и защитникът на гостите Маркос Алхелери. В 33-ата минута андалусците отговориха с удар в гредата. Роке Санта Крус нямаше късмет при шута. В 36-ата Марика си изработи глупав втори жълт картон. Румънецът продължи да тича с топка в краката при спряла игра и беше изгонен.

След почивката тимът на Бернд Шустер потърси обрат с кадровото си предимство, но не създаваше положения. Резервата Хуан Лопес - Хуанми изпусна след хубаво центриране на Хесус Гамес в 48-ата минута и с това се изчерпаха интересните моменти до 75-ата минута. Четвърт час преди края централният бранител на андалусците Маркос Анхелери беше изгонен и двата тима останаха с по десетима на терена.