Стефани Стоева се класира на четвъртфинал на европейското първенство

Стефани Стоева остана единствената българска бадминтонистка в индивидуалната схема на европейското първенство във френския град Монпелие, след като 18-годишната състезателка се наложи с 21:15, 21:16 над поставената под номер 7 ирландка Клоуи Магий и се класира на четвъртфиналите. От турнира  отпаднаха далеч по-опитните Линда Зечири и Петя Неделчев.

Стоева започна лошо срещу Магий и загуби първите две разигравания, като ирландката запази аванса си до резултат 10:8. Именно след преполовяването на гейма българката показа истинската си класа и стигна до четири поредни точки, а второто изравняване в мача дойде при 12:12. Стоева обаче спечели шест последователни разигравания за 18:12 и затвори гейма от втория опит.

Стоева поведе с 4:1 във втория гейм, но Магий се възползва от силна серия, за да изравни частта при 7:7. След това обаче българката доминираше изцяло на полето и успя да поведе с най-голяма разлика при 18:12. Тя не позволи на ирландката да се върне в мача и го затвори при третия геймбол.

Победата, постигната за 35 минути, изпрати Стоева на четвъртфиналите на европейското първенство в Монпелие. Там българката ще срещне поставената под номер 1 в схемата Каролина
Марин. 20-годишната испанка, европейска шампионка за девойки през 2009 година в Словения, победи с 21:13, 21:12 рускинята Наталия Перминова.

В другия поток са датчанката Ана Мадсен и германката Карин Шнаазе, които отстраниха Петя Неделчева и Линда Зечири. Зечири отстъпи с 10:21, 15:21 срещу Шнаазе, докато Неделчева допусна грандиозен обрат и загуби с 19:21, 14:21 срещу Мадсен. Датчанката изоставаше с 14:19 в първия гейм, но записа седем
поредни точки и така успя да вземе аванс в мача.