Севиля обръсна Валенсия за три минути (видео + галерия)

Севиля
победи с 2:0
Валенсия
и взе добър аванс в изцяло испанския сблъсък от 1/2-финалите на Лига Европа. И двата гола за домакините паднаха в рамките на само три минути. Резултатът беше открит от Стефан Мбиа в 33-ата минута, а Карлос Бака удвои само три минути по-късно.
Авансът на Севиля не означава много, тъй като в 1/4-финалите Валенсия буквално разнищи Базел с 5:0 у дома след пасив от 0:3 в Швейцария.
Съперниците никога не бяха играли един срещу друг в евротурнирите, а в Испания балансът помежду им е в полза на Валенсия. През този сезон "прилепите" спечелиха на "
Местайя
" с 3:1, а мачът на "
Рамон Санчес Писхуан
" завърши 0:0.
Двубоят на стадион "Рамон Санчес Писхуан" не започна особено зрелищно. Двата тима се вкопчиха в битка в центъра на терена, като рядко достигаха до една от двете врати. Първото сериозно положение беше за състава на Валенсия, когато стражът на Севиля Бето спаси удар на Пако Алкасер. Последваха силни минути за домакините.
В 33-та минута домакините поведоха след попадение на Стефан Мбиа. Главният рефер обаче не видя засадата при центрирането от фаул, а след това и при продължената към Мбиа топка, който вкара за 1:0. Въпреки очевидната несправедливост играчите на Валенсия не протестираха много енергично. Само три минути по-късно обаче те бяха отново огорчени при една контраатака на домакините. Карлос Бака получи пас от Витоло, излезе на добра позиция и от около 15 метра вкара в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

СЕВИЛЯ - ВАЛЕНСИЯ 2:0

1:0 - Мбиа (33)
2:0 - Бака (36)