Петя Неделчева отпадна от индивидуалната схема на европейския шампионат по бадминтон

Петя Неделчева отпадна от индивидуалната схема на еврипейското първенство по бадминтон в Казан, Русия, след като отстъпи с 19:21, 14:21 срещу датчанката Ана Теа Мадсен в мач от осминафиналите. Българката, поставена под номер 8 в схемата, загуби осминафиналния си мач срещу Мадсен за 31 минути, въпреки че в голяма част от първия гейм тя беше категоричен фаворит за победата.

Неделчева стигна до серия от седем поредни точки до 10:2, но Мадсен не се отказа и постигна голямата изненада в турнира до момента. Датчанката губеше с 14:19, но направи уникална серия от седем поредни спечелени разигравания и в крайна сметка затвори гейма.

Във втората част датчанката надигра категорично българската си съперничка и триумфира още с първото разиграване за гейма. Отпадането на Неделчева не погуби шансовете на България за медал в схемата на сингъл. По-късно днес Линда Зечири играе срещу германката Карин Шнаазе, а Стефани Стоева излиза на полето срещу ирландката Клоуи Магий.