100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Сестри Стоеви се класираха на 1/4-финал на европейското първенство по бадминтон

Габриела и Стефани Стоеви постигнаха втора много трудна победа в схемата на двойки от европейското първенство по бадминтон в руския град Казан. Те се наложиха с 21:15, 20:22, 21:18 над украинките Наталия Войцех и Елисавета Зарка, за да се класират на четвъртфинал.

Сестрите Стоеви стартираха деня с друга трудна победа, над финландките Матилда Линдхолм и Йени Нистром, а новият 3-геймов мач срещу украинското дуо ги задържа на полето цели 53 минути. Те съумяха да се наложат трудно над своите съпернички и се класираха на четвъртфинал, където най-вероятно ще срещнат поставените под номер 2 в схемата Еефе Мускенс и Селена Пиек.

Холандките играят срещу Изабел Хертрих и Карла Нелте от Германия. В турнира играят също така Петя Неделчева и шотландката Имоджен Банкиър, които ще се изправят срещу другата холандска двойка - Саманта Барнинг и Ирис Табелинг.