Ланус се класира за четвъртфиналите в Копа Либертадорес

Аржентинският Ланус се класира за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес, след като постигна втора победа над Сантос Лагуна (Мексико). Аржентинците победиха с 2:0 като гости и отиват напред с общ резултат 4:1 след 2:1 на собствен терен миналата седмица. Така те се присъединяват към Боливар (Боливия), който вчера отстрани друг мексикански отбор.

Исмаел Бланко в 28-ата минута и Паоло Голц в 51-ата от дузпа вкараха двата гола за гостите. Мачът вървеше равностойно, но опитният Бланко се възползва от грешка на защитата на домакините, открадна топката и наказа мексиканския национален вратар Оскар Санчес.

16 минути след второто попадение надеждите на мексиканския отбор съвсем угаснаха заради червения картон на нападателя им Рентейрия. Други три отбора пък взеха аванс в първите си осминафинали.

Защитаващият титлата си Атлетико Минейро (Бразилия) отстъпи минимално с 0:1 на колумбийския Атлетико Насионал с късно попадение на Шърман Карденас в 91-ата минута. Голът му беше доста неочакван, след като проби по дясното крило и без да има добър ъгъл на стрелба от 30 метра прати топката в мрежата.

Насионал Асунсион (Парагвай) също с късен гол преодоля Велес Сарсфийлд (Аржентина). Хулиан Бенитес беше записан като голмайстор след центриране на Фреди Барейро. Топката се търколи по голлинията или зад нея, като това не се видя добре заради вратаря Себастиан Соса, който пък веднага след това избута топката, но голът беше зачетен.

Третото 1:0 беше в регистрирано на мача Сан Лоренсо (Аржентина)- Гремио (Бразилия). Анхел Кореа, който е един от най-атрактивните нападатели за европейските клубове в момента, донесе победата на аржентинците в 52-ата минута.