Бенфика дръпна на Ювентус след зрелище на "Луш" (видео + галерия)

Отборът на Бенфика победи с 2:1 на Ювентус в голямото дерби от 1/2-финалите на Лига Европа, но нищо в този сблъсък не изглежда решено преди реванша в Торино след седмица.

Двубоят на "Естадио де Луш" се изигра пред над 55 хил. зрители и започна по мечтан начин за домакините от Бенфика, като стигнаха до ранен гол чрез аржентинеца Езекиел Гарай, който се разписа с глава още във втората минута след изпълнен от Сюлеймани ъглов удар.
Бенфика дръпна на Ювентус след 2:1 в Лисабон
Ювентус преодоля бързо шока и се опита да организира атаки, като много активен беше друг аржентинец - Карлос Тевес, но отбраната на домакините действаше безкомпромисно и разбиваше нападението на "бианконерите" далеч от наказателното поле. В същото време играчите на Бенфика организираха много опасни контраатаки и на няколко пъти отправиха опасни удари към вратата на Буфон.
Бенфика - Ювентус
Най-добрата възможност за Ювентус в тези минути се предостави пред Стефан Лихтщайнер, който беше изведен отлично от Маркизио пред вратата в 32-ата минута, но му беше вдигната засада.

Второто полувреме започна с подчертан натиск на гостите от Торино, а треньорът Антонио Конте започна да подготвя първите си смени.
В 53-ата минута вратарят на Бенфика Артур беше принуден да покаже класата си, след като Погба отправи удар с глава отблизо след центриране на Маркизио.
Ювентус продължи да търси гол, но единственото до което успяваха да стигнат играчите на Конте бяха няколко статични положения, чието изпълнение не затрудни отбраната на португалския първенец. В 65-ата минута Конте извърши и първата си смяна, като на мястото на Мирко Вучинич се появи Себастиян Джовинко.
Последва много сериозна опасност пред вратата на Бенфика, но Макси Перейра успя да избие топката преди Клаудио Маркизио да успее да нанесе удар.

Все пак Ювентус стигна до изравнителен гол на "Естадио де Луш". Много активният в този двубой Карлос Тевес получи топката от Квадво Асамоа, преодоля защитника на Бенфика Луизао и опъна мрежата на домакините с първия си гол в Европа от 7 април 2009 г. Тогава аржентинецът се разписа при равенството 2:2 с Порто в Шампионската лига.
Малко след попадението Тевес напусна игра, тъй като играеше с неотшумяла контузия, за да отстъпи мястото си на Пабло Освалдо.
Гостите от Торино се прибраха и заиграха по-предпазливо с очевидната цел да запазят изгодния им резултат, но бяха бързо наказани с гол от нищото. Резервата Лима завърши една атака на Бенфика с феноменален удар, който разтърси горната част на вратата на Ювентус. Две минути по-късно Лазар маркович можеше да направи 3:1, но се размина с попадение. Последните минути на мача бяха изцяло за състава на Ювентус. Вратарят Артур трябваше да се намесва на два пъти със сетни сили след удари на Маркизио. В крайна сметка португалците опазиха аванса, но ги чакат доста тежки минути на "Ювентус Стейдиъм" след седмица, ако искат да играят за втора поред година на финала в Лига Европа. Миналата година Бенфика се класира, но загуби драматично от Челси.

БЕНФИКА - ЮВЕНТУС 2:1
1:0 - Гарай (2)
1:1 - Тевес (73)
2:1 - Лима (84)

Бенфика: Артур, Луизао, Макси Перейра, Сикейра, Гарай, Сюлеймани (61-Алмейда), Андре Гомес (82-Кавалейро), Перес, Оскар Кардосо (63-Лима), Родриго, Маркович.

Ювентус: Буфон, Киелини, Касерес, Бонучи, Лихтщайнер, Погба, Маркизио, Пирло, Асамоа, Вучинич (66-Джовинко), Тевес (83-Освалдо).