Невяна Владинова спечели контролното състезание на гимнастичките

Невяна Владинова от Левски спечели контролното състезание при жените на националния отбор по художествена гимнастика, което се проведе днес в зала "Раковски". На второ място се нареди Сара Стайкова (Левски-Триадица), следвана от Мария Матева (Олимпия 74, Бургас). Радина Филипова (ЧАР-ДКС, Варна) се класира четвърта, пред Кристина Ташева (Академик София).

От заявените седем гимнастички в контролното не участваха Анастасия Киссе (Левски-Илиана) и Катрин Тасева (Левски).

При девойките старша възраст победителка стана Боряна Калейн от Левски-Триадица, следвана от Ерика Зафирова (Олимпия 74, Бургас), Катерина Маринова (Чар-ДКС, Варна) и Ася Иванова (Импала, Стара Загора).

Най-близкото състезание за националките е Световната купа в Корбей Есон (Франция), което ще се проведе от 9-и до 11-ии май.