Лион оцеля срещу Тулуза

Лион не успя да се изравни по точки със Сент Етиен и остана на 5-о място в класирането на Лига 1. В отложен мач от 34-ия кръг отборът на Реми Град направи 0:0 като гост на Тулуза.За нулевото равенство повече трябва да съжаляват домакините, които уцелиха гредата в добавеното време чрез Мартин Брайтвайте. Резултатът остави Тулуза на 9-о място в таблицата с 45 точки.

Срещата на "Мюнисипал" беше равностойна, но по-чистити положения създадоха футболистите на Тулуза. Висам Бен Ядер и Серж Орие бяха близо до гола преди почивката, а за Лион най-опасният изстрел отправи Джими Бриан.

През второто полувреме Александре Лаказет също се провали от много добра позиция, за да дойдат последните секунди и ударът в гредата на Брайтвайте.