Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Късен гол доближи ПСЖ на една победа от титлата (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен постигна много трудна победа с 1:0 в домакинството си на Евиан и отново има аванс от 10 точки пред Монако на върха в класирането. Това означава, че отборът на Лоран Блан може да дублира титлата си още този уикенд, ако спечели гостуването си на Сошо.

Победният гол отбеляза резервата Блес Матюиди в 89-ата минута. Гостите пък играха с човек по-малко от 61-ата минута, когато беше изгонен Касим Абдула.

Евиан се държа достойно на "Парк де Пренс" и дори можеше да открие резултата, но защитникът Даниел Вас уцели гредата от фаул, а след това Салваторе Сиригу спаси опасен изстрел на Никола Бенезет. Вас имаше още един шанс да се разпише след центриране на Седрик Барбоса, но отново Сиригу внимаваше.

ПСЖ доминираше след 20-ата минута, но пропуски направиха Езекиел Лавеци, Хавиер Пасторе и Йоан Кабай. След час игра Абдула от Евиан получи втори жълт картон и беше изгонен. До края последва мощен домакински натиск и в 89-ата минута Матюиди се възползва от добро подаване на Лукас Моура, отбелязвайки гола на победата.

4 кръга преди края на сезона ПСЖ има аванс от 10 точки пред Монако на Димитър Бербатов. Евиан е на 16-о ямсто с 38 точки.