Левски победи като гост шампиона Дунав (Русе) в първия мач от финала

Дунав 8806 загуби от Левски с 68:79 (17:22, 20:17, 12:22, 19:18) точки в първия мач от финалната серия на първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе. Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Шанте Еванс, Кристина Сантяго и Таня Чиров.

Отборът на Левски започна в състав Наташа Попович, Ралица Нанева, Виктория Стойчева, Шарел Алън и Христина Иванова. В началото мачът беше много оспорван, като в края на първата част гостите от София водеха в резултата с пет точки разлика - 22:17. През втората четвърт дунавки на няколко пъти се доближаваха до изравняване, но не успяха, като на почивката изоставаха с две точки - 37:39. През третата част състезателките на Левски бяха по-активни и след седем минути игра водеха с 12 точки разлика - 56:44, като запазиха аванса си до преди началото на четвъртата част - 61:49. В последната четвърт гостите не позволиха на русенки да изравнят и победиха със 79:68.

От Левски най-полезна бе Шарел Алън, която вкара 21 точки и спечели 8 борби, 20 точки отбеляза Ралица Нанева. За отбора на Дунав 8806 с по 14 точки се записаха Радостина Димитрова и Шанте Еванс.

Първа среща от финалната серия на Националната баскетболна лига за жени:

Дунав 8806 (Русе) - Левски - 68:79 (17:22, 20:17, 12:22, 19:18)

* Левски поведе с 1:0 в серията. Играе се до три победи от пет мача. Втората среща е утре от 18.00 часа отново в Русе.