Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Шампионът Росол се класира за четвъртфиналите в Букурещ

Защитаващият титлата си Лукаш Росол (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове румънската столица в Букурещ с награден фонд над 485760 евро. Росол надделя над осмия в схемата Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:2, 6:4 за 68 минути. Чехът направи четири пробива и в спор за място на полуфиналите ще срещне номер 4 Жил Симон (Франция), който отстрани представителя на домакините Виктор Ханеску с 2:6, 6:3, 6:3 за 2:04 часа. Симон е трикратен победител в турнира - през 2007, 2008 и 2012 година. За четвъртфиналите се класира и Сергей Стаховски (Украйна), който се наложи над Карлос Берлок (Аржентина) с 4:6, 7:6(5), 6:2.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е водач в схемата и играе срещу Иржи Весели (Чехия) във втория кръг на турнира.