Юношеският национален отбор (до 19 г) на България отстъпи пред Румъния

Юношеският национален отбор на България (родени 1995 г) отстъпи с 0:2 на връстниците си от Румъния в контролна среща, която се игра в румънския исторически град Могошоая. Срещата беше част от подготовката на отбора на треньора Александър Димитров за Елитния квалификационен кръг за Европейско първенство през май.

Димитров не можеше да разчита на шестима футболисти от Левски, които бяха спрени от клуба. Същото е положението с тримаиграчи на Литекс, както и с Георги Китанов от Черно море. Две момчета играят в чужбина, а Петър Витанов от ЦСКА е контузен.

При това положение Александър Димитров повика четирима играчи на третодивизионния Видима-Раковски, както и момче от школата на Локомотив (София). В този състав нашите логично отстъпваха и това се вижда от статистиката: 9 срещу 5 удара и 55 на 45 процента владеене на топката.

Румънците откриха резултата в 34-ата минута с удар от 10 метра, а в 77-ата минута удвоиха от дузпа. В последните минути българите изпълниха три поредни корнера, но не стигнаха до гол.

Снимка: bfunion.bg