Боливар продължава напред в Копа Либертадорес

Боливар завърши наравно 1:1 като домакин срещу Леон и се класира за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес. Колумбиецът Франко Арисала с удар с глава изведе мексиканците напред в резултата още в шестата минута, но защитникът Роналд Егино изравни, засичайки центриране на далечната греда в 37-ата минута.

Първата среща между двата отбора завърши наравно 2:2, но боливийският шампион се класира напред заради повечето отбелязани голове на чужд терен. Капитанът на мексиканският национален отбор Рафаел Маркес получи директен червен картон в 77-ата минута на двубоя заради удар срещу съперник. Бившият защитник на Барселона ще участва на четвърто поредно световното първенство през лятото в Бразилия.

Боливия може да класира два отбора за четвъртфиналите за Копа Либертадорес, ако Стронгъст отстрани уругвайския Дефенсор Спортинг. Първата среща завърши с победа с 2:0 в полза на Стронгъст.