Ники Пенчев с 9 точки, Ресовия загуби у дома финал №1 от СКРА с 2:3

Асеко Ресовия (Жешув) започна с драматично поражение с 2:3 (31:29, 20:25, 20:25, 25:22, 12:15) финалната серия срещу СКРА Белхатов в Plus Liga на Полша. Вторият двубой е днес и домакини отново ще бъдат Николай Пенчев и съотборниците му. В серията се играе до три победи. С поражение с 2:3 у дома започна и полуфиналната серия на Асеко Ресовря срещу ЗАКСА (Кадиержин-Кожле), но след това шампионите съумяха да обърната развоя.

Николай Пенчев си бе заслужил титулярното място в тима на Асеко Ресовя за вчерашния двубой. Националът на България голяма част от посрещането на тима си и застана срещу началния удар на съперника цели 39 пъти, като постигна 44% позитивно и 21% перфектно посрещане. Общо на сметката му пък в края на мача имаше 9 точки - 8 от атака при 26% успеваемост и един ас. Пенчев започна всички геймове като титуляр, като единствено в четвъртата част отстъпи мястото си на полето на Петер Вереш.