Монреал се класира за втори кръг на плейофите в НХЛ

Монреал се наложи драматично над гостуващия Тампа Бей с 4:3 в четвърти мач от плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига. Така канадците спечелиха серията с 4:0 победи и станаха първият отбор, който се класира за втория кръг на елиминациите за купа "Стенли".

Макс Пасиорети отбеляза решаващото попадение 42.6 секунди преди края. Тампа Бей навакса изоставане от 1:3 след два бързи гола в началото на третата част на Виктор Хедман и Тайлър Джонсън, но за повече гостите нямаха сили.

Даниел Бриер, Ларс Елер и Брендън Галагър също се разписаха за домакините, а вратарят Кори Прайс отрази 20 шайби. Ондржей Палат се отличи с гол и асистенция за гостите.

Патрик Марло вкара в 6:20 минута на продължението и донесе успеха на Сан Хосе с 4:3 при гостуването на Лос Анджелис в друг мач от плейофите на Изток. Така гостите взеха преднина от 3:0 победи и се доближиха на един успех до втория кръг на елиминациите. Брет Бърнс, Мат Нието и Томаш Хертл също се разписаха за Сан Хосе, а Анти Ниеми отрази 28 шайби. Джарет Стол, Мариан Габорик и Джеф Картър вкараха за домакините, които на два пъти пропиляха по гол аванс при 2:1 и 3:2. Джонатан Куик завърши с 36 спасявания, но и това не помогна.

Шампионът в редовния сезон Бостън отнесе Детройт с 3:0 като гост и поведе с 2:1 победи в серията на Изток. Дъги Хамилтън и Джордън Карън записаха дебютни голове в кариерата си в плейофите още в първата част, а Партис Бержерон реши всичко на празна врата 1:59 минути преди края. Вратарят на гостите Туука Раск направи 23 спасявания и записа четвърти "шътаут" в кариерата си в следсезонните елиминациите. Той е допуснал само два гола в серията от 82 удара, като е отразил 57 от последните 58 изстрела към вратата си.

Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:1 срещу домакина Филаделфия и взе аванс от 2:1 победи в серията на Запад. Дан Джирарди и Мартен Сен Луи се отличиха с по гол и асистенция за гостите, а Дерек Степан и Даниел Карсило също вкараха. Вратарят Хенрик Лундквист допринесе с 31 спасявания. Марк Щрайт вкара почетното попадения за домакините.