Скиавоне изненадващо отпадна в първия кръг в Маракеш

Защитаващата титлата си Франческа Скиавоне (Италия) изненадващо отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Маракеш (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 8 Скиавоне загуби от Беатрис Гарсия Видагани (Испания) с 3:6, 2:6. 25-годишната квалификантка Видагани, която е 246-а в световната ранглиста, поведе с 4:0 в първия сет и с 3:0 във втория по пътя си към успеха за 66 минути над финалистката от "Ролан Гарос" през 2010 година.

За място на четвъртфиналите испанката ще се изправи срещу Ромина Опранди (Швейцария), която на старта елиминира трудно квалификантката Анастасия Грималска (Италия) с 5:7, 6:1, 6:4. Водачката в схемата Даниела Хантухова (Словакия) се справи трудно в първия кръг с квалификантката Рената Ворацова (Чехия) с 3:6, 6:2, 7:5. След като загуби първия сет, Хантухова поведе с 4:0 във втория и се стигна до решаваща трета част, в която тя стигна до успеха от 4:5 след серия от три поредни гейма. Следващата съперничка на тенисистката от Словакия ще бъде Лурдес Домингес Лино (Испания), която победи Ала Кудрявцева (Русия) с 6:2, 7:5.

Австрийката Патрисия Майер-Ахлайтнер поднесе другата изненада на деня, след като отстрани номер 2 в схемата Елина Свитолина (Украйна) със 7:6(2), 3:6, 6:2. Майер-Ахлайтнер преодоля дефицит от 2:5 в първия сет, който спечели с тайбрек. 36-ата в света Свитолина, която е най-предно класираната тийнейджърка в класацията на WТА, изравни резултата, но в третата част австрийката доминираше. За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу Шахар Пеер (Израел).