19 години по-късно Ботев (Пловдив) отново е на финал (видео+галерия)

След 19-годишно прекъсване Ботев (Пловдив) отново се класира на финал в турнира за купата на България. Днес канарчетата спечелиха с 1:0  като гост 1/2-финалната среща-реванш срещу състава на Локомотив (София) и след общ резултат 4:1 пловдивчани ще спорят за трофея с победителя от двойката Лудогорец - Локо Пд.

Единственото попадение реализира Юнес Хамза, който се разписа от дузпа в средата на втората част.

Гостите от Пловдив започнаха по-добре срещата и още в първите секунди добра атака на Вандер отдясно завърши с опасно центриране, което отбраната на домакините изчисти в корнер. В 6-та минута Хамза получи добър извеждащ пас, но Митрев излезе навреме и на границата на наказателното поле успя да избие топката с ръка, за да предотврати изключително опасната атака на канарчетата.

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)

В 12-та минута обаче Локомотив направи най-сериозния пропуск до този момент. След разиграване от корнер топката бе центрирана към Бранеков, който я спря и стреля от 7-8 метра, но Стаховяк прояви невероятен рефлекс и изби в корнер.

Това бе последната по-интересна ситуация за първата част. След нея двата отбора се вкопчиха в битка в средата на терена, а добрите разигравания бяха истинска рядкост.

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив) След почивката Локо опита да натисне своя съперник и на два пъти имаше шанс да отбележи. Първо Даниел Генов стреля, но Стаховяк без проблем улови. В 54-та минута бе далеч по-опасната ситуация. Маркиньос засече с глава центриране отдясно, но вратарят на Ботев изби, след което извади късмет, че тя не се върна отново в бразилеца, който със сигурност щеше да вкара при добавката от два метра.

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив) Така се стигна до 61-та минута, в която Юнес Хамза откри резултата след точно изпълнена дузпа. Тя бе отсъдена след центриране на Вандер, което се отби в ръката на Елтон, а реферът Георги Йорданов прецени, че има достатъчно основание да посочи бялата точка.

В 81-та минута резервата Георги Сърмов изстреля истински снаряд, но за късмет на Митрев халфът на канарчетата стреля покрай лявата греда. До края на срещата Ботев демонстрира самочувствие и държеше противника далеч от собствената си врата. При една-две атаки канарчетата дори имаха шанс да удвоят своята преднина, но изстрели на Анисе и Луис Педро бяха спасени от Митрев.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ПД) 0:1 (1:3 в първата среща)