100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

АЕЛ на Петев загуби дербито с АПОЕЛ и сдаде първото място

Воденият от Ивайло Петев тим на АЕЛ (Лимасол) записа неприятно поражение с 0:3 в гостуването си на големия конкурент АПОЕЛ в мач от 31-ия кръг в Кипър. Освен че загуби дербито тимът на българина сдаде и първото място във временното класиране. След този мач двата тима се изравниха по точки - по 72, но АПОЕЛ е с по-добри показатели в преките двубои и затова е начело.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута на двубоя чрез Мораиш, а В 41-ата минута Сантис удвои. Третият гол пък бе дело на Мандука в самия край на двубоя.

Титуляр в състава на АЕЛ започна Станислав Генчев, който остана на терена до 85-ата минута и получи жълт картон.