Младежите на България надиграха Испания с 3:0 (ГАЛЕРИЯ)

Националният отбор на България за младежи победи Испания с 3:0 (25:19, 25:20:25:23), във втората контролна среща между двата тима, играна днес в столичната зала "Христо Ботев". Впоследствие бе изигран и допълнителен четвърти гейм, в който бе даден шанс на всички волейболисти за изява. В него нашите отстъпиха с 18:25.

Съвместна тренировка на НО на България и Испания- младежи

Така, след загубата в първата среща от испанците, общият резултат от двата мача е реми - 1-1 победи. С този успех обаче младите ни волейболисти завършиха проверките с победа, даваща увереност за предстоящата важна евроквалификация в София (25-27 април).

Мачът бе последна проверка за младежките национали, като до края на утрешния ден, 23 април старши-треньорът Николай Желязков ще определи групата от 12 състезатели, които ще ни представят на евроквалификацията.

Българските волейболисти са в група с Холандия, Англия и Гърция, като се играе само за една директна квота за Евроволей 2014. Мачовете ще бъдат в столичната зала "Христо Ботев".