Балкан завърши втори в редовния сезон след успех в Стара Загора

Отборът на Балкан (Ботевград) завърши редовния сезон в Националната Баскетболна Лига на втора позиция, след като тази вечер се наложи при визитата си на Берое (Стара Загора) с 98:77 (21:27; 17:23; 14:27; 25:21) в среща от последния XXVII кръг на родното първенство.

Иван Лилов вкара 21 точки за успеха на ботевградчани, Ноа Далмън се отличи с 21 точки и 11 борби, а Станимир Маринов вкара 19 точки.

Алекс Симеонов завърши с 23 точки за домкините, а Юли Арабаджийски и Омар Стронг добавиха по 14 точки.

Баскетболистите на Александър Тодоров започнаха силно срещата и бързо упяха да натрупат преднина от 11-12 точки, но след това домакините се активизираха и след няколко точни стрелби на Симеонов, пасивът на Берое бе топен до само шест точки – 21:27.

В началото н втората четвърт старозагорци стигнаха до пълен обрат след тройка на Тихомир Желев, но оттук до края на първото полувреме Павел Маринов и Иван Лилов се развихриха и бързо възстановиха комфортни аванс на Балкан – 50:38.

Всичко в този мач приключи в минутите след почивката, когато гостите демонстрираха, че са по-класния от двата състава на терена, а разликата в полза на Балкан достигна до 25 точки – 77:52.

В заключителните десет минути баскетболистите на Балкан спестиха сили за предстоящия финален турнир в ЕВРОХОЛД Балканска лига и това даде възможност на Берое да вземе последния период, но това не промени по никакъв начин крайния изход от мача и ботевградчани се поздравиха с крайния успех – 98:77.