Малага потопи "жълтата подводница"

Отборът на Малага победи Виляреал с 2:0 в предпоследния мач от 34-ия кръг на Примера дивисион и нанесе сериозен удар на амбициите на "жълтата подводница" да играе в Европа. След загубата Виляреал остана на седмо място в класирането с 52 т. Шестата позиция, която дава квота за Лига Европа, пък се заема от Реал Сосиедад с 54. Малага пък заема позиция в средата на таблицата и нито може да изпадне, нито да се класира в Европа.

Попаденията за Малага отбелязаха Роке Санта Крус още в 5-ата минута след асистенция на Самуел. В 52-ата минута Нуредин Амрабат подаде към Серхи Дардер, който от 10-ина метра фронтално пред вратата вкара в долния ляв ъгъл на Виляреал.