Крузейро започна с победа защитата на титлата си

Марсело Морено се разписа в 90-а минута и така донесе победата на шампиона Крузейро като гост на Баия с 2:1 в среща от първия кръг на футболното първенство на Бразилия. Морено се разписа след удар с глава и асистенция на Марлоне. Нилтон откри резултата за Крузейро в 63-а минута, но в 80-а Андерсон Талиска изравни от дузпа.

Старши треньорът на Крузейро Марсело Оливейра използва втория си състав, тъй като на титулярите им предстоят тежки мачове в турнира за Копа Либертадорес. Атлетико Минейро стартира шампионата с равенство 0:0 срещу Коринтианс. Сао Пауло се наложи с 3:0 над Ботафого. Бившият нападател на Милан Алешандре Пато се отличи с две асистенции.

Осемкратният шампион Палмейрас спечели с 2:1 като гост срещу Крисиума. На "Маракана" Флуминензе победи Фигейрензе с 3:0, като едно от попаденията бе дело на Фред. Първият гол за новия сезон отбеляза Чарлс Арангуис в петата минута при успеха на Интернасионал с 1:0 над Витория.

Чилиецът се възползва от пас на аржентинския плеймейкър Андрес Д'Алесандро. Всички срещи започнаха с минута мълчание в памет на популярния спортен коментатор Лусиано до Вале, който почина на 66-годишна възраст от сърдечен удар по пътя за мача Атлетико Минейро - Коринтианс.