Барсa превзе Истанбул и се класира за Финалната четворка

Барселона превзе Истанбул, надигравайки трудно Галатасарай като гост със 78:75 и по този начин затвори четвъртфиналната серия между двата тима с 3-0 победи. Така каталунците се превърнаха в първият отбор, осигурил си участие във Финалната четворка на Евролигата.

В първите две срещи, играни в "Палау Блауграна" в каталунската столица, момчетата на Шави Паскуал записаха категорични победи съответно с 88:61 и 84:63.

Гостите изковаха успеха си през второто полувреме на двубоя, след като Галатасарай бе по-добрият тим в първите 20 минути на мача.

"Джим Бом" стартира агресивно и след силна първа част на таблото светеше 15:23 в полза на домакините. Барса изоставаше и през цялата втора четвърт, но успя да свали част от пасива си за 35:40 на почивката.

Марселиньо Уерташ взе нещата в свои ръце след подновяването на играта и поведе гостите към обрат, давайки на тима си преднина от 53:52 след 30 минути. "Блаугранас" се откъснаха напред с 67:60, но в заключителните моменти трепериха, след силни изяви на Аройо и Маркоишвили, които обаче не бяха достатъчни за триумф на Галатасарай, а крайният резултат бе 78:75.

Марселиньо се отличи с 16 точки за победителите, Брад Олесън добави 13, а Еразем Лорбек - 9.

За Галатасарай Карлос Аройо наниза 21, докато Зоран Ерцег приключи с 19.