Гол след гол във Франция

Почитателите на френския футбол бяха зарадвани от много резултатни мачове в 34-ия кръг на Лига 1. Два мача завършиха с по осем гола, а в един паднаха шест.

Лориен стигна до впечатляващ резултат при домакинството си на Монпелие. До 87-ата минута "мерлузите" губеха с 1:4, но в крайна сметка стигнаха до 4:4. Реми Кабела откри за гостите в 26-ата минута, но скоро Жереми Алиадиер изравни от дузпа, за която бе изгонен вратарят Жофри Журдрен. Въпреки че бяха с човек по-малко гостите стигнаха до три последователни гола след почивката, дело на Мбайе Нианг, Хеан Деса и отново Кабела. Всичко изглеждаше чудесно за южняците до три минути преди края, когато започна серията на домакините. Първо Кевин Моне-Паке намали, а резервата Венсан Абубакар наниза два гола в даденото от съдията продължение. Благодарение на точката си днес Лориен вече може да бъде спокоен за мястото си в елита. Играчите на Кристиан Гуркюф имат 42 - на девет от първия изпадащ - Сошо. Монпелие е с три по-малко и все още изпитва известни притеснения за мястото си.

Нант почти сигурно парти Валансиен в Лига 2, след като го разби с 6:2 като гост. Два гола отбеляза Серж Гакпе, а по един добавиха Алехандро Бедоя, Йоан Одел и Банел Николица. Автогол си отбеляза и Карл Меджани. За домакините вкара Жан-Кристоф Бахебек, както и отново Меджани - този път в правилната врата. Така Валансиен остава с 29 точки четири кръга преди края и е на шест от спасението. Нант е спокоен с 43.

Бордо разби с 5:1 Гинган. Хеттрик заби Шейх Диабате, а по един добавиха Жусие и Диего Ролан. За бретанците се разписа Мустафа Диало. Бордо е на седма позиция с 48 точки, докато Гинган записа поредна загуба и опасната зона вече е само на две точки.

Сошо продължава да мечтае за спасение след победа с 1:0 над Реймс като гост, благодарение на попадението на Себастиен Коршия. Тимът от Източна Франция вече е само на две точки от зоната над чертата.