Щутгарт е близо до изпълнение на операция "Спасение" (видео)

Щутгарт срази Шалке 04 с 3:1 у дома в последната среща от кръга в Германия и три кръга преди края избяга на 4 точки от Хамбургер ШФ, който на този етап отива на бараж за оставане в групата. Поражението пък поставя под съмнение третото място на "кралскосините", тъй като четвъртият Байер (Леверкузен) е вече на само 4 точки зад гърба им.

Играчите на Хууб Стевенс изнесоха много силен мач срещу бившия му тим и заслужено спечелиха. Два гола вкара Мартин Харник - в 23-ата и в 59-ата минути, а между тях ветеранът Какау също порази целта в 54-ата минута. Гостите се разиграха едва след трето попадение и в 69-ата минута Адам Салай беше точен за 3:1. След гола на унгареца Шалке 04 пропусна още две чисти възможности, а едно попадение беше отменено заради излизане на топката извън терена.

До края на сезона Щутгарт трябва да бъде много внимателен в мачовете си срещу Хановер 96, Волфсбург и Байерн (Мюнхен). За да са 100% сигурни за мястото си в елита, "швабите" трябва да вземат поне 6 точки от тези срещи.

На отбора от Гелзенкирхен пък му остават срещи с Борусия (Мьонхенгладбах), Фрайбург и Нюрнберг.