Очакван победител, но неочаквани голмайстори в Нюрнберг (видео)

Байер (Леверкузен) си върна скъпоценното четвърто място от Волфсбург и три кръга преди края е в зона "Шампионска лига". Това стана факт след лесен успех с 4:1 при визитата на закъсалия Нюрнберг в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" събраха 54 точки - с една повече от актива на "вълците". По всичко личи, че битката ще е между двата тима, тъй като доскорошният трети претендент Борусия (Мьонхенгладбах) остана шести с 49 точки. "Франките" пък продължават да са в зоната на изпадащите.

И докато резултатът днес не е изненадващ, то изненадващи са голмайсторите. Четири от петте попадения бяха реализирани от защитници. Две заби Емир Спахич, като с първото си той откри резултата в 16-ата минута. Десет минути по-късно Марвин Платенхард изравни за Нюрнберг. Левият бранител, който днес по изключение играеше в халфовата линия, центрира от фаул и топката влетя в мрежата на Бернд Лено, без да бъде докосната от никого.

Леверкузен си върна преднината в 48-ата минута, когато Себастиан Бьониш реализира след пас на колегата си в защитния вал на гостите Йомер Топрак.

Байер продължи да доминира, докато домакините тотално свалиха гарда. Така се стигне до 80-ата минута, в която Спахич изненадващо се включи в една от контраатаките на своя отбор и вкара за 3:1. В 86-ата минута халфът Роберто Хилберт, който се беше появил като резерва, оформи крайното 4:1.

На Нюрнберг остават мачове срещу Майнц 05, Хановер 96 и Шалке 04, а Байер ще брани позицията си в двубоите срещу Борусия (Дортмунд), Айнтрахт (Франкфурт) и Вердер (Бремен).