Атланта и Голдън Стейт стартираха с изненадващи победи

Плейофите в НБА започнаха изненадващо с победи на гостите срещу фаворити, имащи предимство в домакинствата. Голдън Стейт и Атланта изненадаха по-високо поставените отбори на Клипърс и Индиана, докато резонно Оклахома откри с домакинска победа над Мемфис. Гардът Крей Томпсън вкара 22 точки, а центърът Дейвид Лий добави 20, както и 13 борби за изненадващия успех на Голдън Стейт със 109:105 срещу Клипърс. Стивън Къри и Харисън Барнс добавиха по 14 всеки от тях за победителите.

Мачът премина през обрат след 98:88 за гостите в началото на четвъртата част, но Клипърс направиха серия от 15:4 и взеха аванс от 103:102 след два точни наказателни удара на Дарън Колисън 2:10 минути преди сирената. Тройка на Барнс даде отново преднина на гостите, но Блейк Грифин изравни за 105:105. Дриъмънд Грийн с два точни наказателни удара 24 секунди преди края изведе пак Уориърс напред, а Лий от наказателната линия оформи крайния резултат.

Плеймейкърът на домакините Крис Пол, който иначе беше най-резултатен с 28 точки, 8 асистенции и 4 откраднати топки, пропусна 11.9 секунди преди края да изравни, което пък позволи на гостите да вземат победата. Бруклин Нетс стартира с победа като гост на Торонто с 94:87, като гардът Дерън Уилямс и Джо Джонсън завършиха с по 24 точки за победителите. Ветеранът Пол Пиърс се появи на терена в последните 3 минути и завърши с 9 точки. Джонсън също така взе 9 борби. Кайл Лоури с 22 точки беше най-резултатен за Торонто. Джеф Таги завърши с 28 точки, като половината от тях вкара в третата част, осигурявайки изненадващата победа на Атланта със 101:93 над Индиана.

Ястребите се класираха като най-слабия отбор в плейофите от двете конференции с отрицателен актив, но днес с отлична тактика взеха първа победа над най-добрия отбор на Изток. Те поддържаха равновесието в първите две части, а третата спечелиха с 30:16, което се оказа достатъчно. За домакините Пол Джордж завърши с 24 точки и 10 борби, а Ланс Стивънсън добави 19. Очаквано Оклахома стартира с домакинска победа над Мемфис със 100:86.

Кевин Дюрант вкара 33 точки, взе 8 борби и подаде 7 асистенции за Тъндър. 8:44 минути преди края на мача домакините имаха убийствен аванс от 25 точки, но след няколко ротации в състава го загубиха. Мемфис разчиташе основно на гарда Майк Милър, който вкара четири тройки, две от които в последната четвърт. Иначе центърът Зак Рандолф вкара 23 точки и отне 10 топки под кошовете в актива на Гризлис.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи- първи кръг: