Феноменалната серия на Кристъл Палас продължава (видео)

Съставът на Кристъл Палас продължава да доказва, че се намира във фантастична форма и днес записа пета поредна победа, след като се наложи с минималното 1:0 над Уест Хам в лондонското дерби на "Болейн Граунд". Единственото попадение за отбора на Тони Пулис реализира Майл Йединак в 59-ата минута от дузпа, след като левият бранител на "чуковете" Пабло Армеро фаулира в наказателното поле Камерън Джероум. Домакините пропуснаха няколко положения пред вратата на Хулиан Сперони, но като цяло не заслужаваха да стигнат до нещо повече от този мач и напълно заслужено Кристъл Палас се поздрави с трите точки.

Вече шест поредни мача отборът на Тони Пулис не познава вкуса на загубата. Невероятната серия измъкна "орлите" далеч над зоната на изпадащите от Висшата лига отбори. Извън опасност изглеждат и възпитаниците на Сам Алърдайс, които остават с 37 точки, на седем пред Кардиф и Фулъм.

Андрю Каръл бе близо до гола на два пъти при чисти положения преди и след почивката, но не успя да отбележи. Така след час игра гостите се възползваха от един от млкото си шансове да се разпишат във вратата на Адриан дел Кастийо, след като неумела намеса на Пабло Армеро доведе до дузпа в тяхна полза. От бялата точка Майл Йединак не сгреши, а до края на мача отличната защита на "орлите", подсигури победата за гостуващия тим.