Последният може би решава битката за титлата в Премиър лийг, Челси с историческа загуба (видео)

Последният във временно класиране на Премиър лийг - Съндърланд, е напът да реши спора за битката за титлата, след като днес "черните котки" нанесоха шокираща загуба на Челси с 1:2 насред "Стамфорд Бридж". Това се случва само няколко дни след друг двубой от огромно значение с участието на Съндърланд - равенството 2:2 с Манчестър Сити на "Етихад Стейдиъм". Споменатите два резултата означават, че титлата е все по-близо до Ливърпул, който при победа утре срещу Норич ще се откъсне на пет точки пред Челси три кръга преди края.

Днес "сините от Лондон" допуснаха първа домакинска загуба в Премиър лийг под ръководството на Жозе Моуриньо, който не познаваше поражението на "Стамфорд Бридж" в продължение на 78 мача. Загубата дойде след много спорна дузпа за Съндърланд, която реализира преотстъпеният под наем от Ливърпул Фабио Борини. Преди това - през първата част, Самуел Ето'о откри резултата в 12-ата минута, а Конър Уикъм изравни в 18-ата.

Марк Шварцер започна на вратата на домакините, което му се случи за първи път с екипа на Челси в двубой от Премиър лийг. Причината за това бе, че титулярният страж Петер Чех отпадна от групата заради вирус. Оскар и Самуел Ето'о се завърнаха в състава на Жозе Моуриньо, докато Андре Шюрле и Демба Ба останаха на скамейката за началото.

Съндърланд започна със същия състав, който през седмицата стигна до изненадващо равенство с Манчестър Сити на "Етихад" (2:2).

Самуел Ето'о откри резултата в 12-ата минута, след като бе изпуснат от отбраната на Съндърланд и засече от въздуха центриране не Вилиан от корнер. Много скоро обаче "черните котки" се върнаха в двубоя. Маркос Алонсо получи на границата на наказателното поле и нанесе тежък удар, който бе избит от Шварцер, но Уикъм стигна до рикоширала топка и я прати в мрежата зад 41-годишния страж.

До почивката вратарят на Съндърланд Вито Маноне се намеси решаващо на три пъти, спасявайки отбора си от сигурен гол. Първо италианецът изби шут на Оскар, след това парира удар с глава на Иванович, като в тази ситуацията и напречната греда му помогна, а към края спаси последователни изстрели на Матич и Салах.

Две спорни ситуации пък белязаха тази първа част. Домакините претендираха за дузпа, тъй като топката срещна ръката на Алонсо в наказателното поле. Телевизионни повторения пък показаха, че Рамиреш удари с лакът Ларсон, заради което можеше да получи червен картон, но инцидентът остана незабелязан от Дийн.

Веднага след почивката Ето'о пропусна да изведе отново "сините" напред. Няколко минути след това опитният нападател имаше претенции за дузпа след единоборство с Катърмол при един корнер пред вратата на гостите.

В 65-ата минута Демба Ба, който се появи в игра малко преди това, не успя от много добра позиция да засече подаване на Вилиан.

В 81-ата минута Аспиликуета се подхлъзна и подари топката на Алтидор, който нахлу в наказателно поле, след което бранителят се опита да изчисти, но американецът падна. Майк Дийн отсъди дузпа - решение, което бе доста спорно, тъй като контакт между двамата не се видя. Фабио Борини бе точен от бялата точка за крайното 1:2.

Челси остава на второ място - на две точки зад Ливърпул, който утре гостува на Норич. Мърсисайдци ще приемат "сините от Лондон" на "Анфийлд" след седмица. Съндърланд пък остава на дъното с актив от 29 точки - на три от спасителната зона.