Каляри обърна Дженоа като гост (видео)

Отборът на Каляри направи важна крачка към оцеляването си в Серия "А". В среща от 34-ия кръг тимът на Диего Лопес победи с 2:1 Дженоа и вече е на 8 точки над зоната на изпадащите. Виктор Ибарбо донесе победата на Каляри с попадение в 82-ата минута. Преди това Себастиан Де Майо бе открил за Дженоа, а Марко Сау изравни.

Мачът започна перфектно за "грифоните" и в 3-ата минута централният защитник Ди Майо изведе тима си напред. Каляри успя да отговори подобаващо и малко преди почивката централният нападател Сау израни. През втората част и двата отбора пропуснаха изгодни положения, за да се стигне до 82-ата минута и точният изстрел на Ибарбо.

Със загубата "Луиджи Ферарис" Дженоа вече е в серия от 4 поражения, но въпреки това е на 13-о място в табллицата с 39 точки.