Интер повали Парма в битката за Европа, Касано антигерой за "дуковете" (видео)

Интер надви с 2:0 Парма в мач от 34-ия кръг на Серия "А". Головете вкараха Роландо и Фреди Гуарин през второто полувреме, а домакините играха с човек по-малко от 46-ата минута, когато Габриел Палета получи червен картон. Звездата на Парма Антонио Касано пък пропусна дузпа срещу бившия си отбор малко преди почивката.

Това е първи успех за "нерадзурите" на "Енио Тардини" от 2008 година, когато грандът от Милано завоюва титлата и в същото време прати "дуковете" в Серия "Б".

Срещата беше много важна и за двата тима в борбата им да завършат на място, даващо право на участие в евротурнирите. След днешния успех Интер вече има аванс от 5 точки пред тима на Роберто Донадони и се утвърди на 5-ата позиция.

Антонио Касано се изправи срещу бившия си отбор. Опитният нападател две седмици беше извън терените заради травма в глезена, но се възстанови за сблъсъка на "Енио Тардини". Друг доскорошен футболист на Интер - Джонатан Биабиани, също беше титуляр за Парма.

Гостите бяха в подем след разгромната победа с 4:0 над Сампдория. В атака отново бе аржентинският дует Мауро Икарди - Родриго Паласио. Шанс получи и Матео Ковачич, а Рикардо Алварес и Жуан Жезус отсъстваха заради травми.

В началните минути вратарят на Парма Антонио Миранте трябваше да излиза извън наказателното поле, за да чисти топката, а Валтер Самуел получи жълт картон, заради който ще бъде наказан за дербито с Наполи следващата седмица. Първото голово положение създадоха домакините, но Самир Ханданович с една ръка изби удар на Касано с глава след центриране от корнер.

Касано беше в настроение и правеше всичко възможно да впечатли селекционера на "Скуадра адзура" Чезаре Парандели, който изгледа двубоя от трибуните. Нов шут на нападателя мина на сантиметри от целта, а Интер отговори с опасни изстрели на Икарди и Паласио.

Гостите постепенно се активизираха и Камбиасо отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но Миранте внимаваше. Точно преди почивката Самуел фаулира Марко Пароло и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка. Той обаче не показа втори жълт картон на аржентинския ветеран. Касано изпълни дузпата технично, но Ханданович усети посоката на удара му и отклони топката, която след това срещна гредата и бе изчистена.

Втората част започна по възможно най-лошия начин за Парма. Габриел Палета беше изгонен за два жълти картона още в 46-ата минута, а в 48-ата Интер поведе. Гола отбеляза защитникът Роландо, който бе оставен непокрит след центриране от фаул на Ернанес и с глава заби топката във вратата. Това беше четвърти гол за бразилеца от старта на сезона.

Дори и с човек по-малко Парма не се предаде. Домакините бяха много близо до изравняването в 55-ата минута, когато Касано центрира, а ударът с глава на Алесандро Лукарели срещна напречната греда. Интер имаше своите шансове за втори гол, но не успяваше да използва пространствата в разредената защита на "дуковете".

В последните минути силите напуснаха футболистите на Парма, но те продължаваха да налитат към вратата на Ханданович. Бившият футболист на Интер Есекиел Скелото влезе като резерва, но се контузи и бе заменен от Амаури.

Интригата приключи в 89-ата минута, когато пявилият се малко по рано в игра Фреди Гуарин вкара втори гол за Интер. Колумбиецът получи пас от Юто Нагатомо и със силен удар сложи точка на спора.

В следващия кръг "синьо-черните" приемат Наполи, а Парма гостува на Каляри.