Милан продължава да се изкачва в класирането, Балотели с рекорд (видео+галерия)

Отборът на Милан постигна класическа победа с 3:0 над Ливорно в мач от 34-ия кръг в Серия "А" на "Сан Сиро" и продължи успешната си серия. Точни за петия пореден успех на "росонерите" бяха Марио Балотели в 43-ата минута, Абел Таарабт в 51-ата и Джампаоло Пацини в 84-ата. Тимът на Кларънс Зеедорф вече дели шестото място с Парма, което дава право на участие в Лига Европа с актив от 51 точки. "Дуковете" имат предимство след двете победи срещу своя съперник, но целта на "червено-черните" остава петото място заето от Интер, който има 56 точки.

Най-добрите на терена за домакините бяха Балотели и Таарабт. Италианският национал участва и в трите гола, въпреки че на загрявката се контузи и се прибра предварително в съблекалнята. Неговият гол днес бе под №30 в мач №50 за Милан, а освен това записа рекорд, тъй като за първи път отбелязва 18 гола за един сезон, подобрявайки постижението си от 2011/2012 - 17 гола с екипа на Манчестър Сити.

Милан - Ливорно В 13-ата минута Адил Рами удари горната греда с глава след центриране от фаул отдясно. Тимът на Доменико Ди Карло имаше претенции за дузпа за съприкосновение между Найджъл де Йонг и Кристиано Пичини. Първият получи две минути по-късно жълт картон и ще пропусне гостуването на Рома в петък заради наказание.

В 25-ата минута отличен пас на Кака изведе Кевин Констант, чийто удар бе спасен от Франческо Барди. Кака в 30-ата минута бе близо до гол, а в 33-ата Робиньо пропусна нова отлична възможност. Завърналият се в стартовия състав Иняцио Абате бе на път да направи дузпа в 34-ата минута, когато фаулира бившия си съотборник Джамел Месба буквално на границата на наказателното поле. Реферът Ирати можеше и да покаже директен червен картон на италианския национал.

Паулиньо стреля лошо, а след нов натиск в 43-ата минута Милан поведе. Точен за 14-и път този сезон в калчото бе Балотели, който с глава не остави шансове на Барди след крос на Кевин Констант. Тосканците искаха с право попадението да бъде отменено, тъй като Балотели избута Паоло Кастелини с ръце преди да прати топката в мрежата.

Милан - Ливорно Втората част започна със силен удар на Рикардо Монтоливо, но Барди изби. В 51-ата минута Абел Таарабт удвои за домакините. Техничарят проби и след опит за двойно подаване с Балотели топката остана в него, а сам срещу вратаря отбеляза своя четвърти гол в Серия "А" и първи на "Сан Сиро". Последваха няколко опасни атаки на Робиньо, но Кака и Балотели пропуснаха.

Милан - Ливорно Джампаоло Пацини замени Кака в 72-ата минута и веднага можеше да се разпише, а след това сбърка сам срещу Барди. В 84-ата минута все пак Пацо вкара своя втори гол за сезона, след като Балотели проби през центъра и го изведе отново очи в очи с вратаря на гостите. Нападателят технично го прехвърли и оформи крайното 3:0, като донесе пета поредна победа на Милан. Предстои гостуване на Рома и дерби с Интер за момчетата на Зеедорф.
Милан разби с 3:0 Ливорно, Балотели с рекорд Ливорно остана на 19-то място с 25 точки четири кръга преди края, като изостава на четири от зоната за спасение.