Волфсбург сдъвка Хамбургер ШФ напът за ШЛ (видео)

Волфсбург прегази Хамбургер ШФ с 3:1 насред "Имтех Арена" в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата и отново зае място в зона "Шампионска лига". "Вълците" са четвърти на 2 точки пред Байер (Леверкузен), който в неделя гостува на Нюрнберг. Освен за място в турнира на богатите, двубоят на "Франкенщадион" ще бъде от изключително значение и за "Шпортферайн", който води битка с "франките" за оцеляване.

Четири дни след загубата с 0:2 от Борусия (Дортмунд) на полуфинала за Купата на Германия Волфсбург показа друго лице и с много силна игра не остави никакъв шанс на съперника си. Играчите на Дитер Хекинг побързаха да покажат какво ще се случва днес и още във 2-ата минута реализираха първия си гол чрез Иван Перишич.

Две бързи попадения в края на първото и в началото на второто полувреме на Кевин де Брюин (42') и Ивица Олич (49') решиха спора далеч преди края му. В 58-ата минута Иво Иличевич временно върна надеждите на домакините за нещо повече от загуба.

Футболистите на Волфсбург обаче не свалиха темпото и направиха няколко пропуска, а веднъж и гредата спря Луис Густаво от четвърти гол в мрежата на Рене Адлер. В заключителните секунди бившият халф на Байерн (Мюнхен) беше изгонен за два жълти картона.

До края на "вълците" им остават мачовете на истината срещу Фрайбург, Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах). Пред Хамбургер пък стои задачата да вземе максимален брой точки от Аугсбург, Байерн и Майнц 05.