Фрайбург разстреля Мьонхенгладбах за 16 минути (видео)

С вихрени 16 минути в края Фрайбург разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:2 у дома в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата и почти сигурно се спаси от изпадане. Домакините се отдалечиха на 8 точки от опасната зона три кръга преди края. Загубата пък може да се окаже решаваща за амбициите на гостите да играят в Шампионската лига.

Отборът на Лусиен Фавре изнесе много силно първо полувреме и по нищо не си личеше какво предстои да се случи по-късно в двубоя. Патрик Херман откри в 9-ата минута след майсторски пас на Хуан Аранго. След това Рафаел пропусна две чисти възможности, като веднъж удари и греда, а в 33-ата минута съдията не му даде дузпа за много спорна ситуация в наказателното поле на Фрайбург.

Играчите в червено излязоха преобразени за второто полувреме и набързо изравниха за 1:1 след гол на Адмир Мехмеди в 51-ата минута.

Ключовият период в срещата настъпи в средата на тази част. В 65-ата минута капитанът на Мьонхенгладбах Филип Даемс пропусна дузпа, а четири минути след това съотборникът му Гранит Джака беше изгонен за втори жълт картон.

И тук започна фиестата на играчите на Кристиан Щрайх. За около 60 секунди те забиха два гола чрез Оливер Зорг (71' - впечатляващ шут от далеч), и чрез Владимир Дарида (72'). Това сломи отбора на Борусия и в 87-ата минута Мехмеди им вкара още веднъж за 4:1.

Секунди преди края Хавард Нордвайт оформи крайното 4:2 в полза на Фрайбург.