Атлетико (Мадрид) докосва титлата, откъсна се на 6 точки на върха (видео)

Атлетико (Мадрид) направи поредната крачка към титлата в Примера дивисион, след като се наложи над Елче у дома с 2:0 в първия двубой от 34-ия кръг.

Мачът беше изключително важен за шампионските амбиции на "дюшекчиите", които вече водят с 6 точки на втория в класирането Реал (Мадрид) и със 7 на третия Барселона. До края на първенството Атлетико ще изиграе още 4 мача и затова нямаше право на грешна стъпка срещу Елче, сред чийто резерви беше записан бившият футболист на Левски Гари Родригес, но така и не влезе в игра.
Титуляр за Атлетико пък беше бразилският голаджия с испански паспорт Диего Коща, който вече е напълно възстановен от травмата си. Именно Коща се превърна в герой за своите, като оформи крайното 2:0 в последната минута на мача от дузпа.

Атлетико - Елче
Двубоят започна с вихрени атаки на домакините, които ясно показаха каква е целта им, а именно - бърз гол. На няколко пъти Диего Коща излизаше в опасни позиции, но неизменно беше спиран от отбраната на гостите.

Изненадващо Елче изравни играта и след около половин час игра двубоят излеждаше напълно равностоен, а на два пъти вратарят Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удари на Хавиер Маркес и Кристиан Сапунару. В 30-ата минута Феран Короминас беше изведен очи в очи с Куртоа, но не намери целта. Атлетико отвърна с многоходови атаки, но стабилната отбрана на гостите действаше на сигурно.

В 41-ата минута Давид Вийя пропиля чудесна възможност да открие. Хуанфран напредна по десния фланг, центрира, Диего Коща игра с глава и топката се отклони към Вийя, който отблизо не успя да я насочи. В тази ситуация испанският национал може би се намираше в засада и дори да се беше стигнало до гол, той нямаше да бъде зачетен. Така двата тима се оттеглиха на почивка без да си отбележат гол.

Втората част на двубоя започна по най-добрият начин за домакините. Влезлият като резерва на мястото на Адриан Раул Гарсия беше фаулиран от Кристиан Сапунару в наказателното поле. С изпълнението се нагърби Давид Вийя, но испанският национал стреля в тялото на стража Ману Ерера и резултатът се запази. Това се случи в 50-ата минута. В 56-ата пък беше отменен гол на Атлетико заради засада.
Натискът на Атлетико през второто полувреме се засили. Диего Симеоне извърши и трите си смени, но нападателите нямаха шанс. В 66-ата минута Хуанфран с великолепен диагонален пас намери Коща в наказателното поле, таранът свали майсторски топка, но не успя да нанесе удар с левия крак.

Логичното се случи в 71-ата минута. След изпълнен от Хосе Соса ъглов удар в мрежата на Елче се разписа бранителят Жоао Миранда, който се извиси над всички и технично насочи топката с глава в ъгъла за 1:0.
В последната минута на двубоя Диего Коща беше повален в наказателното поле от Сапунару, който получи втори жълт картон. Бразилецът сам се нагърби с изпълнението и не сгреши - 2:0 за Атлетико, с което уби илюзиите на Елче, че може да си тръгне с нещо от крепостта "Калдерон". Така "дюшекчиите" запазиха върха в Примера и ще чакат грешни стъпки на преследвачите Реал и Барселона.