Без българите Амкар падна изненадващо у дома (видео)

Без нито един от четиримата си българи в своя състав - Благой Георгиев, Захари Сираков, Георги Пеев и Петър Занев, тимът на Амкар (Перм) изненадващо загуби с 0:2 в домакинството си на борещия се да запази мястото си в руската Премиер лига Урал (Екатерининбург). Всички българи в състава на Константин Парамонов, както и други двама основни състезатели от тима - Алексей Ребко, Мартин Якубко, не бяха в групата за мача поради контузия.

Едгар Манучарян откри резултата за гостите с третия си гол за сезона в 67-ата минута след скучно първо полувреме. Жерсон Азеведо изведе с отличен пас на чиста позиция в наказателното поле своя колега в предни позиции и той без забавяне разстреля Нарубин, за да изведе гостите напред.

Крайното 0:2 оформи бранителят Владимир Хозин седем минути преди изтичането на редовните 90.

Успехът изстреля Урал на 11-о място в класирането с 27 точки, на девет пред директно изпадащия от елита Волга. Амкар пък е в "златната среда" с 36 точки и седма позиция в класирането.