Банско разгорми Спартак (Варна)

Банско разгроми гостуващия Спартак (Варна) с 4:0 (1:0) в мач от 21-ия кръг на "Б" футболна група. Срещата на стадион "Свети Петър" започна с масиран натиск на домакините и това даде резултат още в петата минута. След бърза атака по лявото крило Калоян Стоянов центрира в наказателното поле и Атанас Чепилов от движение от 7-8 метра изпрати топката във вратата на Петър Денчев за 1:0.

В средата на полувремето Банско получи нова възможност, но Георги Ангелов нацели страничната греда. След подновяването на играта домакините заиграха още по-агресивно. В 48-ма минута след удар на Сергей Георгиев топката се отби от Станислав Желязков, удари се в гърба на Петър Патев и отскочи към непокрития Сергей Георгиев, който от няколко метра опъна мрежата зад Денчев за 2:0.

В 51-вата минута домакините направиха резултата класически. При бърза контраатака Чепилов изведе Калоян Стоянов и сам срещу вратаря и той не сгреши. В 73-та минута след центриране от дясно в наказателното поле на гостите Сергей Георгиев с глава подаде към Любослав Войнов и той отново глава от 5 метра засече неспасяемо в горния ъгъл на вратата на Спартак.