Григор се оказа безсилен пред Ферер в Монте Карло (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, след като загуби от шестия в света Давид Ферер с 4:6, 2:6. Испанецът, който традиционно играе добре на клей, не даде никакви шансове на хасковлията и стигна до крайния успех след 1 час и 37 минути игра. Така той ще срещне на 1/4-финалите световния номер едно Рафаел Надал, който по-рано днес отстрани италианеца Андреас Сепи s 6:1, 6:3. Григор не успя да защити 180-те точки от миналата година, когато достигна до 1/4-финалите на надпреварата и отпадна именно от Надал. С участието си тази седмица той взе 90 точки за ранглистата и заработи 35 775 eвро от наградния фонд.

Двубоят започна по перфектен начин за Григор, който взе подаването си на нула, а във втория гейм направи и пробив. Въпреки че изоставаше с 15:40 при сервис на Ферер, той спечели три поредни точки и стигна до брейкпойнт. Испанецът го спаси, но веднага след това трябваше да отразява втори и този път нямаше късмет - 2:0. Последва обаче лоша серия от пет поредни загубени гейма за хасковлията. Той не успя да затвърди пробива си и набързо допусна намаляване на резултата и впоследствие - изравняване. В петия гейм Ферер поведе с 40:0, Гришо успя да спаси първите два брейкпойнта, но на третия се пречупи и изпрати топката в аут - 2:3. Шестият в света взе и следващото си подаване, а после направи още един пробив в седмия гейм и резултатът набъбна до 5:2 за него.

Когато сервира за спечелване на сета обаче допусна няколко грешки и българинът този път се възползва. С удар по правата той успя да намали изоставането си на 3:5. Димитров спечели следващия си сервис гейм и след това съперникът му за втори път можеше да затвори сета в своя полза. Григор имаше добра възможност да му попречи, тъй като поведе с 30:0, но загуби три поредни точки и му се наложи да отразява сетбол. В последвалото дълго разиграване топката, изпратена от Ферер, не намери очертанията на корта и резултатът стана 40:40. Веднага след това финалистът от "Ролан Гарос" имаше втори шанс, а грешка на Димитров и топка в мрежата сложиха край на първата част.

Във втория сет отново Ферер бе доминиращият тенисист на корта. Той направи пробив за 2:1 и го затвърди, макар и трудно, за да увеличи преднината си. Петият гейм се оказа и най-дългият в мача. В него испанецът имаше три шанса за пробив, но и в трите случая нещо не му достигаше, за да ги реализира. Григор все пак спаси сервиса си, макар и от четвъртата си възможност, и намали - 2:3. В седмия гейм обаче финалистът от "Ролан Гарос" реши всичко в своя полза. Той направи втори пробив в сета и сервира за мача. Ферер поведе с 40:0, Димитров спаси първите два мачбола, но при третия изпрати топката в аут и това сложи край на участието му в турнира.