ЦСКА излъга ПАО за 1-0 в плейофите

ЦСКА (Москва) излъга Панатинайкос и стигна до домакински успех със 77:74 след продължение, повеждайки с 1-0 победи в плейофите на Евролигата. Втората среща между двата гранда е в петък, а домакин отново ще бъде руската столица.

След слабо начало московските "армейци" постепенно напипаха верния ритъм, за да поведат с 14:8, а до края на частта преднината им достигна 21:14.

Във втората четвърт възпитаниците на Еторе Месина за първи път направиха аванса си двуцифрен - 29:18, а след това го задържаха до 38:28 минута преди почивката. ПАО все пак успя да свали изоставането си под 10 точки за 40:33 на полувремето.

"Детелините" показаха истинското си лице през третата част и след силна стрелба от далечна дистанция постепенно настигнаха съперника - 58:56 след 30 минути игра.

Добрата серия за гостите продължи и те поведоха с 60:62 в средата на последната четвърт и задържаха лидерската позиция. Диамантидис направи аванса на Панатинайкос 67:70, но в крайна сметка руснаците завършиха частта силно и успяха да изравнят до 72:72 след 40 изиграни минути, за да се стигне до продължение.

В допълнителните пет минути двата тима не представиха кой знае колко качествена продукция и в крайна сметка след общо 7 реализирани точки, ЦСКА стигна до успеха със 77:74.

Сони Уиймс се отличи с 21 точки за победителите. Виктор Хряпа добави 17 точки, 11 борби и 4 асистенции, а Кайл Хайнс приключи с 15 точки.

Стефан Лазме и Йонас Мачюлис вкараха по 14 точки за ПАО, а Димитрис диамантидис приключи с 10 и 7 асистенции.