Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели 19-ата си Купа на краля след успех с 2:1 над Барселона във финала, игран на стадион "Местайя" във Валенсия. Анхел ди Мария (11) и Гарет Бейл (85) зарадваха "белите" фенове. Марк Бартра (68) отбеляза за каталунците след корнер. Барса допусна трета поредна загуба и най-вероятно ще запише ужасяващ "нулев" сезон, ако не броим Суперкупата на Испания. Столичани се поздравиха с първи трофей за сезона и имат реални шансове за требъл.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда Марк Бартра се възстанови часове преди мача и застана до Хавиер Масчерано в центъра на защитата. В нападение за "синьо-червените" действаха Лионел Меси, Неймар и Андрес Иниеста. Серхио Рамос се завърна до Пепе при "белите". В отсъствието на Кристиано Роналдо Карло Анчелоти подреди 4-4-2, което по-ясно се отличаваше в защитната фаза на играта. Ди Мария се присъедини към тримата халфове и вършеше много работа при отнемането на топката, Карим Бензема и Гарет Бейл бяха поставени най-отпред.

Барселона - Реал Мадрид Съдията Матеу Лаос извади жълт картон още във втората минута след фаул на Иско срещу Неймар. Впоследствие реферът остави по-свободна игра. В четвъртата минута Жорди Алба нахлу опасно в наказателното поле, но беше спрян чисто от Даниел Карвахал. Минута по-късно Бейл получи на лявото крило и шутира мощно покрай далечната греда в аут. В седмата стомилионният уелсец отново имаше добра възможност, завъртя се на 15-ия метър от голлинията, но Алба отклони шута.

Барселона - Реал Мадрид В 11-ата минута "лос меренгес" успяха прекрасно да се възползва от контраатака и откриха резултата. Неймар загуби топката пред наказателното поле на столичани, а те изградиха акция за броени секунди. Иско отне, Бензема мигновено подаде към връхлитащия Ди Мария, който стреля въпреки опитите на Алба, Пинто докосна топката, но тя влезе в мрежата - 1:0 за Мадрид. Останаха съмнения за засада на аржентинеца.

Барселона - Реал Мадрид Ней се опита да изкупи грешката си след стотина секунди, но опасното му нахлуване в наказателното поле завърши с неточно центриране. В 15-ата Андрес Иниеста свали опасно в наказателното, но там нямаше играч на каталунците. В 16-ата Неймар се замеси в инцидент с Фабио Коентрао и Пепе, като двамата с бразилски корени (Пепе и Неймар) получиха жълти картони.

Барселона - Реал Мадрид Момчетата на Херардо Мартино владееха повече топката, но не намираха път към вратата на Икер Касийяс. В 21-ата един от най-активните за барселонци Иниеста изведе прекрасно Сеск Фабрегас, но неговото остро подаване остана засечено. Две минути по-късно Даниел Алвеш центрира и Алба стреля с глава, но точно в ръцете на вратаря. В 25-ата и Неймар отправи удар с глава, но доста неточно.

Барселона - Реал Мадрид В 35-ата Меси отправи първия си шут към Икер - доста слаб, едва стигнал до вратата. В ответната атака бранителите на Барса отново останаха сами. Бейл подаде в наказателното поле към Иско и само жертвеният шпагат на Алба спаси "блаугранас". В 37-ата Иниеста загуби и позволи много остра контра, при която шпагатът на Серхио Бускетс се оказа решаващ при последния пас.

Барселона - Реал Мадрид В 42-ата футболистите от "Сантиаго Бернабеу" не можаха да изчистят добре кълбото от наказателното си поле след лъвска борба на Иниеста. Меси се възползва и стреля от 16 метра, но покрай гредата в аут. В 45-ата Ди Мария се измъкна на корнера и центрира на дузпата, но ударът на Бензема не се получи. Като цяло положенията преди почивката бяха пред Пинто, като мадридчани очаквано се отличиха с умение бързо да изострят атаките си.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда На почивката един от най-добрите за каталунците Жорди Алба беше сменен от Адриано Корея. В 48-ата бърза акция на "лос бланкос" по десния фланг завърши с мощен шут на Бейл към близкия ъгъл, а топката се оплете от външната страна на мрежата. В 50-ата Меси стреля доста неточно при добра възможност от фаул. В 54-ата тримата от Барса скочиха сами за топка, Бускетс не изчисти добре и позволи на Бейл да шутира силно от пеналта - над гредата.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда В 60-ата Чаби Алонсо сбърка при изнасянето, оформиха се чудесни предпоставки за опасност пред Касийяс, но Ди Мария се върна и отне на Фабрегас. В 62-ата Рамос стреля с глава след корнер, но точно в ръцете на опитния вратар. Чави Ернандес и Бускетс не се разбраха при изнасянето, Бензема отне и бързо стреля, но топката се отклони. В 65-ата играч на каталунския тим най-сетне се осмели да стреля, като изненадващо далечен удар нанесе Бартра и Касийяс изби доста неуверено.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда В 66-ата свръхенергичният Ди Мария изведе Бензема, чийто отсечен шут към близката греда срещна ръката на Пинто и близката греда. В 67-ата топката беше в мрежата на "блаугранас", но гол нямаше. Съдията първо посочи центъра, но след това назначи фаул срещу вратаря. Минута по-късно колелото се завъртя и Барса изравни след корнер. Чави центрира, Бартра се извиси и насочи с глава много технично към далечния горен ъгъл - 1:1. Този гол прекрати серията на Касийяс от 1029 минути без допуснат гол за Купата на краля.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда В 81-ата Лука Модрич се измъкна добре и отправи марков удар от 22 метра, като топката се отби от дясната греда на Пинто и излезе извън терена. В 84-ата Адриано стреля извън наказателното поле, но Икер се справи. В 85-ата дойде мигът на Гарет Бейл. Съставът на Карло Анчелоти успя да развие вихрена контра по тъчлинията. Бейл получи възможност да се надбягва само с Бартра, стигна пред Пинто без никой да го срещне и технично търкули до крака на вратаря - 2:1 за Мадрид. Италианският наставник реагира с пускането на дефанзивни играчи, а Тата извади Бартра, за да заложи на Алексис Санчес. Драмата настъпи в 89-ата минута. Тогава Чави изведе перфектно Неймар, който насочи покрай Касийяс, но нямаше късмет и топката срещна гредата.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда Като цяло Реал Мадрид заслужи своя триумф, след като игра по-стабилно защита, а в нападение създаде повече голови положения. Барселона продължава да е рекордьор по трофеи за Купата на краля, а Реал Мадрид е трети след Атлетик Билбао. На "лос кулес" им остава да са безгрешни в Примера и да чакат чудо с грешни стъпки и на Атлетико Мадрид, и на Реал.

Реал Мадрид ликува с Купата на краля, Барса пак страда Барселона - Реал Мадрид - 1:2
0:1 - Ди Мария (11)
1:1 - Бартра (68)
1:2 - Бейл (85)