Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бербо пак вкарва, но аутсайдер изхвърли Монако от финал (видео)

Димитър Бербатов отбеляза гол, но тимът му Монако допусна шокираща загуби с 1:3 след две продължения от закъсалия тим на Гинган в 1/2-финален двубой за Купата на Франция на стадион "Рудуру". Така на финала за купата на 3 май ще се изправят Гинган и Рен в повторение на сблъсъка от 2009 г.
Купата на Франция беше единственият шанс за трофей на многомилионната селекция на Монако, а отпадането може да означава и скорошно освобождаване на треньора Клаудио Раниери.

Монако изигра слаб мач, а играта му се срина напълно, след като Димитър Бербатов напусна игра в 66-ата минута по медицински причини. Българинът, който преди това се разписа за тима си, напусна терена с болки и изненада в очите от смяната си, а хората от медицинския щаб веднага му поставиха торба с лед на глезена.

Закъсалият в Лига 1 тим на Гинган шокира гостите с попадение още в 6-ата минута, когато най-добрият им реализатор Мустафа Ятабаре буквално открадна топката от ръцете на стража на Монако Серхио Ромеро след центриране от фаул и откри за радост на препълнените трибуни.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но домакините са бранеха самоотвержено, а атаките им бяха изключително опасни. В 19-ата минута другият водещ реализатор в състава на Гинган Кристоф Манда пропусна на засече опасно центриране пред вратата на гостите.

Димитър Бербатов обаче върна равенството в 36-ата минута, когато засече безпощадно топката в мрежата на домакините. Фабиньо проби на скорост по десния фланг, почти от аутлинията върна топката към Бербатов, който с удар от около шест метра изравни за 1:1 и върна усмивките на Монако.

Димитър Бербатов и съотборниците му бяха сериозно затруднени от страна на Гинган и в началото на втората част, когато домакините отново се опитаха да извлекат максимума в първите минути, като отново много опасен беше Ятабаре. Този път обаче планът им не проработи и резултатът остана непроменен, а Монако методично работеше за втори гол. Плановете им обаче бяха осуетени от контузията на Митко, който напусна с болки в 66-ата минута. Напускането на Бербатов се отрази мигновено на играта на Монако. Тя се срина видимо, а до края на редовните 90 минути домакините бяха по-активния тим, като пропуснаха куп добри възможности. Най-голямата беше в 85-ата минута, когато удар на Ладислас Ладуниама беше отклонен с върха на пръстите от стража на Монако Серхио Ромеро и топката удари напречната греда.

Първото продължение завърши без гол, а развръзката настъпи в края на второто. Комбинация между резервите Жирес и Атик доведе до втори гол. Играчите на Монако се втурнаха в атака да връщат гола, но надеждите им бяха попарени от вездесъщият Мустафа Ятабаре, който опъна мрежата за трети път след контраатака.

По принцип домакините са един от отборите с най-слабото нападение във френското първенство, като имаха едва 29 отбелязани гола и заемат 17-о място - твърде близо до зоната за изпадащите.

Гинган - Монако 3:1

1:0 - Ятабаре (6)
1:1 - Бербатов (36)
2:1 - Атик (112)
3:1 - Ятабаре (117)