Жоро Миланов и ЦСКА (Москва) се простиха с мечтата за дубъл (видео)

Отборът на Краснодар е първият финалист в турнира за Купата на Русия. В драматичен полуфинал, игран на "Арена Химки", "биковете" победиха с 1:0 фаворита ЦСКА (Москва). Единственото попадение отбеляза Вандерсон в 28-ата минута. Домакините бяха преследвани от жесток малшанс и общо три пъти уцелиха гредите. По този начин тимът на Леонид Слуцкий няма да може да завърши сезона с дубъл. Московчани обаче все още имат шансове да защитят титлата си в Премиер лигата.

Българският национал Георги Миланов беше оставен на резервната скамейка и се появи в 63-ата минута на мястото на Расмус Елм. В добавеното време Миланов беше замесен в невероятно разбъркване в наказателното поле на гостите, което в крайна сметка завърши без гол.

Футболистите на ЦСКА нацелиха две греди още до 5-ата минута. Първо това стори Алан Дзагоев, а след него и Ахмед Муса не успя да изведе домакините напред в резултата. "Армейците" продължиха да доминират, но удари на Зоран Тошич и Сейду Думбия не попаднаха в целта. Така се стигна до 28-ата минута, когато прекрасна комбинация между Павел Мамаев, Роман Широков и Ари завърши с гол на Вандерсон.

След гола домакините се объркаха и трудно стигаха до опасни ситуации пред вратата на Андрей Синицин. Единствено мощен шут на Елм затрудни стража на Краснодар. В същото време Ари и бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо направиха пропуски за "биковете".

В 61-ата минута Думбия изведе Дзагоев, който за трети път уцели гредата. Малко след това в игра влезе и Миланов, който беше доста активен, но защитата на Краснодар действаше перфектно и не допусна чисти положения пред Синицин. Чак в добавеното време натискът на ЦСКА накара гостите да се смутят, но те все пак оцеляха и за първи път в историята си ще имат шанса да спечелят трофей.

В другия полуфинал утре един срещу друг излизат Ростов втородивизионният и Луч-Енергия (Владивосток).

Любопитното е, че Роман Широков продължи серията си да няма загуба от ЦСКА от 2007 година насам. Капитанът на Русия е юноша на "армейците", но стана звезда с екипа на Зенит. Той и в момента е собственост на питерци, но е преотстъпен на Краснодар до края на сезона.