Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Методи Ананиев и Саут Газ останаха 6-ти на азиатското клубно

Волейболният национал Методи Ананиев и иракският му отбор Саут Газ (Нафт Ал Джануб) останаха на 6-то място на азиатското клубно първенство в Манила (Филипините). Ананиев и съотборниците му паднаха от Тайпе Сити (Тайван) с 0:3 (22:25, 18:25, 19:25) в мача за 5-6-то място, игран рано тази сутрин.
Ананиев игра отново силно цял за своя тим и стана най-резултатен с 14 точки, а унгарецът Арпад Бароти и Фалих Мохамесали добавиха по 13 точки. За тима на Тайпе Сити Хуан Чен-Фенг завърши с 11 точки, а Лю Хун-Мин и Ван Мин-Чун се отчетоха с по 10 точки а победата.

Новият клубен шампион на Азия е иранският Матин (Варамин), без българския национал Николай Николов, който надигра катарския Ал Райан (Доха) с 3:1 (19:25, 25:17, 26:24, 25:16) в големия финал на турнира. Така волейболистите на Матин се класираха за световното клубно първенство от 5-ти до 10-ти май в Бело Оризонте (Бразилия). Бронзовите медали пък отидоха при китайският Бейджинг БАИК Моторс (Пекин), който би категорично казахстанския Конденсат-Жайкмунай (Уралск) с 3:0 (25:17, 25:14, 25:20).